Opinie o Nas

Myślimy ekologicznie

W naszej firmie wierzymy w pełne szacunku zachowanie wobec środowiska. Kochamy upały, ale zmiany klimatyczne to nasz strach na wróble. My też staramy się zaangażować i coś z tym zrobić.

Wiemy, że jednym z głównych źródeł obciążenia środowiska w UE jest transport. Dlatego podkreślamy, że nowe produkty w naszej ofercie pochodzą od krajowych producentów. Zmniejszamy nasz ślad węglowy.

  • Firma jest włączona w system zbiórki i recyklingu odpadów opakowaniowych EKO-KOM.
  • Firma jest włączona w system ekologicznej utylizacji i odbioru sprzętu elektrycznego REMA.

Wszyscy pracownicy aktywnie sortują odpady, a teraz staramy się wykorzystywać w ekspedycji ekologiczne materiały opakowaniowe. Pozyskaliśmy również nowoczesny sprzęt, który pomaga nam przetwarzać zużytą tekturę na materiał wypełniający. Nie boimy się odpowiedzialności społecznej, jesteśmy też uczestnikami wyjątkowego projektu Zielona Firma, który łączy ochronę środowiska i wsparcie pracowników.

Odbiór zużytego sprzętu elektrycznego/baterii

Użytkownik odgrywa podstawową rolę w systemie postępowania z urządzeniami elektrycznymi i bateriami. To on decyduje, co zrobić ze starym urządzeniem/akumulatorem. Zużyty i niepotrzebny sprzęt elektryczny i baterie nie trafiają do niesortowanych odpadów komunalnych, wręcz przeciwnie, powinny być oddawane do punktów zbiórki, z których zostaną oddane do ponownego wykorzystania lub przeznaczone do recyklacji.

Konsument musi zostać poinformowany za pomocą poniższych symboli, że odpowiedni sprzęt elektryczny/bateria nie może być wyrzucany z odpadami komunalnymi. Wszystkie nowe urządzenia elektryczne/baterie są w ten sposób oznakowane. Symbol można umieścić bezpośrednio na urządzeniu, na jego opakowaniu lub w instrukcji obsługi lub karcie gwarancyjnej.

odber_baterii

Dlaczego recyklować?

Nie tylko sprzęt elektryczny, ale także baterie i akumulatory zawierają wiele metali nadających się do recyklingu, takich jak cynk, żelazo, mangan, nikiel, kadm czy ołów. Jednocześnie niektóre z tych substancji są bardzo niebezpieczne dla środowiska i zdrowia ludzi, zwłaszcza rtęć, ołów i kadm. Wybrane baterie są często oznaczane symbolem pierwiastka chemicznego, który zawierają (Pb, Cd, Hg). Oddając baterie i sprzęt elektryczny do punktu odbioru, oszczędzamy pierwotne źródła surowców, zwłaszcza dzięki recyklingowi materiałowemu, a jednocześnie chronimy nasze środowisko przed ewentualną niewłaściwą utylizacją.

Najpopularniejsze typy baterii, ich przeznaczenie, użytkowanie i prawidłowa utylizacja

Typ baterii Typowe oznaczenie Wielkość Przykłady użycia Właściwe postępowanie
Alkaliczne   Alkaliczne, Alkaline, AlMn AAA, AA, C, D, 6V, 9V Latarki, kalkulatory, zabawki, zegarki, czujniki dymu, piloty Punkty zbioru odpadów
Guzikowe Alkaliczne, litowe, rtęciowe, srebrne, cynkowo-powietrzne Rozmiar jest różny Zegarki, aparaty słuchowe, zabawki, kartki okolicznościowe, piloty Punkty zbioru odpadów
Cynkowowęglowe Classic, Heavy Duty, Power Cell

 AAA, AA, C, D, 6V, 9V

Latarki, kalkulatory, zabawki, zegarki, czujniki dymu, piloty, przenośne radia, napędy do bram

Punkty zbioru odpadów

 Litowe

Lithium, Lithium ion, Li-Ion

 Rozmiar jest różny

Laptopy, telefony komórkowe, aparaty cyfrowe, odtwarzacze mp3

Punkty zbioru odpadów

Niklowo-kadmowe

 Ni-Cd

Rozmiar jest różny

Aparaty fotograficzne, narzędzia ręczne, telefony bezprzewodowe, krótkofalówki

Punkty zbioru odpadów

Niklowo-metal-wodorkowe

NiMH

Rozmiar jest różny

Aparaty fotograficzne, narzędzia ręczne, telefony bezprzewodowe, krótkofalówki

Punkty zbioru odpadów

Ołowiane

 SLA, żelowe

2V, 6V, 12V

UPS, wózki inwalidzkie, pojazdy terenowe, skutery wodne

Punkty zbioru odpadów

Ołowiane

Autobaterie

 6V, 12V

Samochody

Punkty zbioru odpadów

 Rtęciowe

 Rtęciowe, Hg, HgO

Rozmiar jest różny

Zegarki, aparaty słuchowe, zabawki, kartki okolicznościowe, piloty

Punkty zbioru odpadów

 Srebrne

Srebrne, AgO

Rozmiar jest różny

Zegarki, aparaty słuchowe, zabawki, kartki okolicznościowe, piloty

Punkty zbioru odpadów