Opinie o Nas

Olejki eteryczne CosiMed

Najczęściej sprzedawane

5 pozycji razem

Cena

4371
14371

Marki

Pozycji do wyświetlenia: 5

Olejki eteryczne, znane również jako olejki esencjonalne, są klasyfikowane jako olejki aromatyczne. Już starożytni Egipcjanie rozpoznali moc olejków eterycznych i używali ich w celach leczniczych, kosmetycznych oraz do balsamowania zmarłych. Ponadto są nierozerwalnie związane z całym roślinnym lecznictwem. Mają zdolność wpływania na funkcje organizmu, wpływają na naszą psychikę i emocje.

Olejki eteryczne i ich zastosowanie

Olejki eteryczne można opisać jako lotne aromatyczne substancje eteryczne, destylowane z naturalnych olejków eterycznych wytwarzanych przez roślinę. Ich pozyskanie jest możliwe na trzy sposoby. Pierwsza to DESTYLACJA, surowiec poddawany jest destylacji w swoim pierwotnym stanie za pomocą pary (w ten sposób uzyskuje się większość olejków eterycznych). Druga metoda EKSTRAKCJI jest stosowana głównie przy ekstrakcji olejków eterycznych z kwiatów rozpuszczalnikami organicznymi (eter naftowy lub benzyna). Trzecim jest TŁOCZENIE, które służy do produkcji olejków eterycznych ze skórki cytrusów. Każda butelka olejku eterycznego zawiera nawet kilkaset kilogramów roślin. Olejki eteryczne od cosiMed przechowywane są w ciemnobrązowych butelkach, dzięki czemu bioaktywność olejków utrzymuje się dłużej, a przy tym są przezroczyste, dzięki czemu widać, ile jeszcze olejku pozostało w butelce.

Przy wyborze olejku eterycznego należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość i aktywność biologiczną (produkt musi być w 100% naturalny). Tanie olejki eteryczne mogą być syntetyczne i dlatego mogą nie mieć żadnego efektu. Olejki eteryczne mają szeroki zakres zastosowań, ale przy każdym zastosowaniu należy zachować ostrożność, aby zapewnić prawidłowe dawkowanie i działanie poszczególnych olejków eterycznych, aby nie było niewłaściwej kombinacji, a tym samym działanie poszczególnych olejków nie zostało przerwane. Przed pierwszym użyciem dobrze jest zrobić test tolerancji na skórze przedramienia ze względu na reakcję alergiczną.

DARMOWA wysyłka Za zakupy powyżej 399 zł

Wszystkie towary mamy w magazynie

Pomożemy z wyborem Napiszcie lub zadzwońcie

Szybka dostawa Towar wysyłamy w ciągu 24 h