Opinie o Nas

Urządzenia parafinowe dla uzdrowisk i placówek rehabilitacyjnych

Najczęściej sprzedawane

4 pozycji razem

Cena

28612799
128612799

Marki

Pozycji do wyświetlenia: 4

Dla oszczędnego i ekonomicznego podgrzewania wosku ważne jest posiadanie wysokiej jakości urządzeń parafinowych. W tej kategorii znajdziesz wanny parafinowe dla kosmetyczek, manikiurzystek, pedicurzystek, ale oferujemy również wysokiej jakości profesjonalne urządzenia parafinowe do zabiegów SPA i rehabilitacji. Parafina jest łatwo topliwa i plastyczna, nie rozpuszcza się również w wodzie. Posiada jednak właściwości termoizolacyjne i energetyczne. Ze względu na wszystkie te właściwości znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Historie parafiny

Parafina została odkryta w 1833 roku przez czeskiego chemika i naukowca Karla z Reichenbach, który prowadził badania naukowe w okolicy Blanska. Stworzenie parafiny było początkowo przeznaczone wyłącznie do produkcji świec, aby ludzie mogli świecić w zaciszu własnego domu (nie było wtedy prądu). Produkcja świec z parafiny miała być tania, aby na gotowe świece mogli sobie pozwolić wszyscy ludzie i niezbędna do życia. Masowa produkcja tych świec rozpoczęła się jednak dopiero w drugiej połowie XIX wieku. Wraz z upływem czasu i rozwojem nowych źródeł światła świece parafinowe zaczęły schodzić na dalszy plan, ale sama parafina zaczęła rozszerzać się na inne branże i dziedziny, takie jak kosmetyka, spa, sport itp. Mimo, że obecnie Karl z Reichenbach został prawie zapomniany, jego odkrycie pozostawiło znaczący ślad w historii ludzkości.

Urządzenia parafinowe na PomoceRehabilitacyjne.pl

W naszej ofercie znajdziesz tylko wysokiej jakości urządzenia parafinowe od sprawdzonych dostawców. Chętnie doradzimy w wyborze urządzenia parafinowego na naszej infolinii 532 375 000.

DARMOWA wysyłka Za zakupy powyżej 399 zł

Wszystkie towary mamy w magazynie

Pomożemy z wyborem Napiszcie lub zadzwońcie

Szybka dostawa Towar wysyłamy w ciągu 24 h