Opinie o Nas

Ortezy sportowe w naszej ofercie

Ortezy to przenośne pomoce mocowane na ciele pacjenta jako opatrunek tymczasowy w przypadku urazu lub jako pomoc w dalszym leczeniu. Zadaniem ortezy jest podtrzymanie chorej części ciała, czyli unieruchomienie jej w określonej pozycji, bądź kompensacja niektórych deformacji lub zapobieganie ich powstawaniu poprzez jej naciąganie i nacisk. Ortezy można podzielić według wielu cech: sposób produkcji na seryjne i indywidualne, według użytego materiału na tekstylne, termoplastyczne, kompozytowe itp., według budowy na statyczne i dynamiczne, umiejscowienie na ciele na tułów i kończyny. i według funkcji na stabilizację, wsparcie, stabilizację, korekcję i odciążenie.

Produkowane seryjnie ortezy przeznaczone są w większości do natychmiastowego leczenia stanów po urazach i operacjach. Produkowane są w standardowych typowanych rozmiarach w różnych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Efekt terapeutyczny polega na zapewnieniu mocnego lub elastycznego mocowania i prawidłowej postawy. Lżejsze rodzaje ortez (bandaże) wykonane są z elastycznych materiałów tekstylnych. Bardziej złożone rodzaje ortez (ortezy wzmacniające) uzupełniane są ściągaczami i szelkami – szynami metalowymi lub plastikowymi, które można mocować lub wyposażyć w przegub umożliwiający określony zakres ruchu. Obecnie bardziej złożone ortezy sportowe przeznaczone do obciążeń sportowych wykonywane są z nowoczesnych materiałów kompozytowych. Zaletą masowo produkowanych ortez jest ich natychmiastowa dostępność oraz fakt, że nie są wydawane na receptę.

Sportowe ortezy na kostkę Mueller

Ortezy na kostkę Mueller to najpopularniejszy rodzaj ortez sportowych na naszym rynku. Do wyboru masz kilka rodzajów ortez i bandaży stawu skokowego – owijane, ze stałym wsparciem bocznym lub ze stalowymi sprężynami.
Ortéza na kotník Mueller ATF®3 Ankle Brace

Potrzebujesz ochrony kostki? Szukasz szelek i bandaży, które zapewnią Ci niezrównaną ochronę przed przewlekłą niestabilnością? Wybierz idealną ortezę na kostkę Mueller ATF 3, która miękko i dokładnie dopasowuje się do każdej kostki, a paski mocujące pewnie mocują ortezę na nodze. Jeśli potrzebujesz klasycznego bandaża na kostkę, idealnym wyborem będzie lekki bandaż Mueller Adjust-to-Fit, który zapewnia średnie wzmocnienie i niezawodnie chroni staw skokowy.

Jeśli potrzebujesz wysokiej jakości ochrony kostki, bardzo szybkiego i łatwego zakładania i zdejmowania ortezy sportowej, która jest odpowiednia do gry w piłkę nożną i biegania, wybierz ortezę na kostkę Mueller XLP.

Sportowe ortezy kolan Mueller

Ortezy i bandaże kolanowe Mueller są najczęściej używanym rodzajem ortez sportowych na naszym rynku. Do wyboru masz kilka rodzajów ortez i bandaży na kolano - przegubowe, ze sprężynami, opaskowe, elastyczne oraz z opaskami opasującymi.

Masz problemy z kontuzjowanym, słabym lub artretycznym kolanem? Chcesz być aktywny i nie ograniczać Cię nieprzyjemny ból? Mamy dla Ciebie ortezy sportowe i bandaże na kolana, które pomogą rozwiązać Twoje problemy. Orteza stawu kolanowego Adjust-to-Fit została zaprojektowana w celu złagodzenia bólu kolana, który może być wynikiem przeciążenia mięśni lub urazu. Inne kluczowe cechy ortezy stawu kolanowego Adjust-to-Fit to dostosowywane regulowane paski. Sportowa orteza kolana Mueller Hg80 zapewnia maksymalny stopień ochrony podczas wzmacniania kontuzjowanego, osłabionego lub niestabilnego kolana. Mueller Hg80 posiada specjalną ochronę wzmacniającą rzepkę. Orteza kolana Mueller jest również idealna do stosowania zapobiegawczego, jeśli spodziewasz się zwiększonego obciążenia.Ortéza na koleno Mueller Hg 80

Jeśli jednak szukasz prawdziwie profesjonalnej sportowej ortezy kolana, polecamy ortezę kolana Össur CTI-OTS, która jest idealnym wyborem do uprawiania sportu i codziennego noszenia. Orteza kolana wykonana jest z lekkich i jednocześnie wytrzymałych materiałów. Dobrze dopasowuje się do stawu kolanowego i chroni kolano przed uszkodzeniem więzadeł.

Sportowe ortezy łokcia Mueller

Ortezy i bandaże na łokieć Mueller to bardzo popularny rodzaj ortez lub bandaży sportowych na naszym rynku. Do wyboru masz kilka rodzajów ortez i bandaży łokciowych – regulowane, neoprenowe i wielofunkcyjne.

Cierpisz na obolałe, słabe lub zesztywniałe łokcie? Potrzebujesz ortez i bandaży na łokieć, opaski na łokieć lub uniwersalnych rękawów sportowych na łokieć? Posiadamy największą na naszym rynku ofertę bandaży i ortez sportowych firmy Mueller. Aktywnym sportowcom oferujemy sportową ortezę łokcia Mueller Adjust-to-Fit, która łagodzi ból łokcia spowodowany napięciem lub przeciążeniem mięśni. Orteza łokcia pozwala na ograniczony zakres ruchu, zapewniając jednocześnie mocne wsparcie. Orteza Adjust-to-Fit jest uniwersalna i nadaje się do noszenia przez cały dzień. Ortéza na loket Mueller Adjust-to-Fit

Bandaż na łokieć Mueller Hg80 Elbow Support zapewnia wysokiej jakości ochronę. Ten bandaż na łokieć wykonany z wygodnej oddychającej tkaniny ma za zadanie wzmocnić łokieć. Wkładki żelowe tworzą ukierunkowaną kompresję w dolnej części łokcia. Osłona antybakteryjna chroni przed rozwojem drobnoustrojów.

Sportowe ortezy na nadgarstek Mueller

Ortezy i bandaże nadgarstka Mueller to bardzo popularny na naszym rynku rodzaj sportowych ortez lub bandaży. Do wyboru kilka rodzajów ortez i bandaży nadgarstka - elastyczne, z szyną, okładkowe i uniwersalne.

Masz problemy z kontuzjowanym lub słabym nadgarstkiem lub cierpisz na zespół cieśni nadgarstka? Szukasz ortez i bandaży, które niezawodnie zabezpieczą Twój nadgarstek? Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie w postaci regulowanej ortezy nadgarstka z szyną Mueller Adjust-to-Fit, która zapewnia maksymalne wsparcie dla słabych, obolałych lub kontuzjowanych nadgarstków. Ortéza na zápěstí Mueller Adjust-to-Fit

Aby uzyskać maksymalne wsparcie przyśrodkowo-boczne, użyj sportowej ortezy nadgarstka Mueller Hg80, która jest wyposażona w stalowe sprężyny, które pomagają ustabilizować nadgarstek. Idealnie nadaje się do zapasów, siatkówki czy sportów rakietowych. Jest bardzo lekki i wygodny, idealny do całodziennego użytku. Wysoki stopień ochrony niezawodnie rozwiązuje problem podparcia słabych i kontuzjowanych nadgarstków.

Sportowe ortezy na plecy Mueller

Ortezy pleców i bandaże Mueller to szeroko stosowany na naszym rynku typ ortez lub pasów lędźwiowych. Do wyboru masz kilka rodzajów ortez i bandaży kręgosłupa - pasy lędźwiowe, pasy lędźwiowe z wyjmowaną wkładką oraz regulowane stabilizatory.

Czy często masz problemy z nadwyrężonymi, stłuczonymi lub obolałymi plecami? Szukasz sposobu na złagodzenie bólu spowodowanego kontuzją lub intensywnym wysiłkiem fizycznym i nadal chcesz być aktywny? Ortezy pleców i bandaże z naszej oferty to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Gwarantowana ulga w bólu pleców, ten wysokiej jakości pas lędźwiowy Adjust-to-Fit został zaprojektowany, aby pomóc złagodzić ból dolnej części pleców spowodowany zmęczeniem mięśni podczas aktywności fizycznej. Pozwala na pełny zakres ruchu, zapewniając jednocześnie mocne, ale wygodne wsparcie. Pas biodrowy nadaje się do codziennych czynności oraz do pracy. Bederní pás Mueller Adjust-to-Fit

Wysokiej jakości ochronę zapewnia również pas lędźwiowy - Back Support with Suspenders. Regulowana ultralekka orteza pleców z elastycznym wiązaniem wzmacniającym odcinek lędźwiowy kręgosłupa jest odpowiednia do zapobiegania urazom kręgosłupa podczas podnoszenia ciężarów i innych wymagających czynności. Regulowane szelki bandaża pozwalają na wygodne noszenie przez cały dzień, gdy plecy wymagają wzmocnienia. Zaletą tego bandaża pleców są regulowane szelki, które można całkowicie zdjąć według uznania.

Sportowe ortezy barkowe Mueller

Ortezy i bandaże barkowe Mueller to często stosowany na naszym rynku typ sportowych ortez lub bandaży. Do wyboru mamy dwa rodzaje ortez i bandaży – regulowane i specjalne.

Cierpisz na nieprzyjemne bóle stawu barkowego? Ortezy i bandaże barkowe z naszej oferty to idealne rozwiązanie dla Ciebie. Na przykład stabilizator ramienia Mueller pomaga przy zwichnięciu barku, urazie pierścienia rotatorów, zapaleniu stawów lub zapaleniu kaletki barkowej. Ochraniacz na ramię wykonany jest z materiału neoprenowego, który jest wygodny w noszeniu i zapewnia równomierną kompresję. Ochraniacz na ramię Mueller zapewnia maksymalną oddychalność i jest odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Ramenní podpora Mueller Shoulder Support

Regulowany pas nośny Mueller 4601 to kolejny z naszej oferty bandaż wspomagający leczenie stawu barkowego. Ta regulowana chusta wzmacnia ramię i ogranicza ruch barku, pomagając w leczeniu obolałych lub zranionych ramion i łokci. Bandaż pomaga szybko złagodzić ból i zapobiega nawrotom urazu. Orteza na ramię zawiera regulowany pasek na ramię dla dodatkowego komfortu i dopasowania.

Inne ortezy sportowe, bandaże i ochraniacze Mueller

Inne ortezy i bandaże firmy Mueller to specjalny rodzaj szelek lub bandaży na naszym rynku. Do wyboru jest kilka rodzajów ortez i bandaży – orteza goleni, orteza uda, pas Achillesa, pas podtrzymujący łuk oraz orteza łydki.

Czy uprawiasz sport i cierpisz na bóle mięśnia czworogłowego, ścięgna podkolanowego lub pachwiny po urazie lub przeciążeniu? Jeśli chcesz pozostać aktywny, zaopatrz się w bandaż na udo Mueller 4491. Ten miękki neoprenowy bandaż zatrzymuje ciepło, poprawiając krążenie, pomagając złagodzić ból i wspomagając gojenie. Unikalna profilowana konstrukcja tego bandaża pozwala na umieszczenie go bezpośrednio na udzie lub wyżej i tym samym wzmocnienie okolicy pachwiny. Bandaż uda można nosić zarówno w celu rozgrzania mięśni przed ciężkim treningiem, jak i w ciągu dnia dzięki temu, że możemy dowolnie regulować ucisk uda.  Bandáž na stehno Mueller Thigh

W przypadku problemów z bólem i dyskomfortem związanym z zespołem krawędzi piszczelowej mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie w postaci regulowanego bandaża na golenie i łydki. Ten bardzo lekki, miękki bandaż neoprenowy utrzymuje przyjemne ciepło ciała, stymuluje krążenie krwi i kontroluje nadmiar płynów w okolicy łydek. Dzięki tym właściwościom bandaż piszczelowy zapewnia mocny i wygodny ucisk, który prowadzi do uśmierzenia bólu.

Oferujemy szeroką gamę ortez kończyn dolnych. Ortezy stawu kolanowego wspomagające stabilizację stawu kolanowego w wielu wzorach wykonane z nowoczesnych materiałów elastycznych oraz ortezy stawu skokowego usztywniające staw skokowy wykonane z najnowocześniejszych materiałów. W swoim asortymencie posiadamy również specjalne sportowe ortezy nadgarstka, ortezy kciuka wspomagające stabilizację stawów kończyny górnej, które pozwalają użytkownikowi na zachowanie pełnej aktywności.