Opinie o Nas

Poduszka lędźwiowa Rehabiq, półcylinder + Do wyboru upominek do zamówienia

Kod: RIQ-BDPUL
153,66 zł
Dostępny (86 szt)
Możemy doręczyć do:
28.5.2024

Poduszka (podpórka) lędźwiowa Rehabiq to uniwersalna pomoc w zdrowym siedzeniu. Poduszka lędźwiowa wykonana jest w 100% z bawełny, a dzięki ergonomicznemu kształtowi idealnie dopasuje się do kręgosłupa i zapewni mu pewne podparcie. Poduszka lędźwiowa może być stosowana podczas długotrwałego siedzenia w biurze, w domu, w samochodzie lub w samolocie, gdzie podparcie lędźwiowe jest niewystarczające.

Informacje szczegółowe

DARMOWA wysyłka Za zakupy powyżej 399 zł

Wszystkie towary mamy w magazynie

Pomożemy z wyborem Napiszcie lub zadzwońcie

Szybka dostawa Towar wysyłamy w ciągu 24 h

Opis szczegółowy produktu

Poduszka lędźwiowa Rehabiq skutecznie łagodzi bóle pleców i odcinka lędźwiowego, ale także skutecznie zapobiega dolegliwościom bólowym w tych okolicach. Jest to ergonomicznie ukształtowany półcylinder, który utrzymuje naturalną krzywiznę kręgosłupa w odcinku lędźwiowym pleców, dzięki czemu znacznie zmniejsza duży nacisk wywierany na krążki międzykręgowe podczas długotrwałego siedzenia.

Ból w dolnej części pleców, w okolicy lędźwiowej, bardzo często spowodowany jest nieprawidłową postawą siedzącą, podrażnieniem korzeni nerwowych lub tkanek miękkich. Krążki międzykręgowe muszą radzić sobie z dużo większym naciskiem podczas długotrwałego, bezwładnego siedzenia niż podczas stania lub chodzenia. Niewłaściwe siedzenie, w którym człowiek spędza często kilka godzin dziennie, jest zatem bardzo częstą przyczyną bólu pleców w okolicy lędźwiowej lub nasila ten ból w dłuższej perspektywie.

Poduszka lędźwiowa Rehabiq została opracowana we współpracy z czołowymi fizjoterapeutami, którzy od wielu lat z doskonałymi wynikami leczą bóle pleców i odcinka lędźwiowego u swoich pacjentów. Dzięki jakości użytego materiału oraz precyzyjnemu ergonomicznemu kształtowi podparcie lędźwi doskonale dopasowuje się do kręgosłupa i zapewni mu pewne podparcie podczas długotrwałego siedzenia w biurze, w domu, w samochodzie czy w samolocie. Poduszka lędźwiowa dzięki swojej wytrzymałości może dostosować kręgosłup do prawidłowej fizjologicznej pozycji, zapobiegając w ten sposób nadmiernemu podrażnieniu nerwów i struktur miękkich w okolicy lędźwiowej. Poduszka lędźwiowa może więc bardzo skutecznie redukować ostry i przewlekły ból, a jednocześnie skutecznie zapobiegać dalszemu pogarszaniu się stanu.

Dzięki długiemu elastycznemu paskowi poduszkę lędźwiową można przymocować do prawie każdego krzesła lub siedziska, dzięki czemu pozostaje we właściwym miejscu przez cały dzień.

Dzięki swoim kompaktowym wymiarom, poduszki lędźwiowe są łatwe do przechowywania i przenośne, co pozwala na wykorzystanie ich nawet w podróży służbowej, na wakacjach czy podczas lotu samolotem.

Poszycie podparcia lędźwiowego wykonane jest w 100% z bawełny z antybakteryjną i hydrofobową obróbką przy użyciu dwutlenku tytanu, chlorku srebra i składnika hydrofobowego. Właściwości te potwierdzone są certyfikatem TZÚ na zgodność z normami ČSN EN ISO 20743:2014 (wykrywanie działania antybakteryjnego) oraz ČSN EN ISO 4920:2013 (oznaczanie odporności na zwilżanie powierzchni metodą kropelkową). Wypełnienie stanowi pianka PU posiadająca certyfikat OEKO-TEX STANDARD 100 (badanie na zawartość substancji szkodliwych). Zastosowana pianka PU spełnia nawet humanitarne i ekologiczne wymagania tej normy dla produktów dla dzieci, które podlegają surowej ocenie.

 • Wymiary: długość 28 cm, wysokość 9 cm
 • Kolor: czarny 
 • Opakowanie: 1 szt

INSTRUKCJA UŻYCIA:

 1. Przymocuj podparcie odcinka lędźwiowego za pomocą gumki do oparcia krzesła lub fotela, aby podczas siedzenia nie przesuwało się i stabilnie trzymało w jednym miejscu.
 2. Usiądź na krześle lub fotelu jak najbliżej oparcia.
 3. Pochyl się lekko do przodu i ustaw podparcie lędźwiowe wzdłużnie na całej szerokości odcinka lędźwiowego pleców mniej więcej na wysokości pasa.
 4. Powoli odchyl się do tyłu i oprzyj o oparcie tak, aby podparcie lędźwiowe utrzymywało plecy wygięte w odcinku lędźwiowym przez cały czas siedzenia.

OSTRZEŻENIE:

 • przed praniem wyjąć wałek piankowy z pokrowca
 • do czyszczenia używać zwykłych detergentów
 • zalecana temperatura prania pokrycia oparcia w pralce automatycznej to 40°C, maksymalna temperatura prania to 60°C
 • podczas prasowania pokrowca oparcia nie przekraczać temperatury 200°C
 • produkt nie jest ognioodporny, nie używać w bezpośrednim kontakcie z otwartym ogniem
 • zwróć uwagę na bezpieczeństwo podczas zakładania i zdejmowania elastycznego paska

Parametry dodatkowe

Kategoria: Pomoce korekcyjne do pozycjonowania
Gwarancja: 2 lata
Waga: 0.18 kg

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nie wypełniaj tego pola:

Bądź pierwszą osobą, która napisze post do tej pozycji.

Nie wypełniaj tego pola: