Opinie o Nas

Wellness w domowym zaciszu

Co zrobić, gdy nie masz dostępu do gabinetu odnowy biologicznej, a na dworze wciąż sucho? Odpowiedź jest oczywista – stwórz gabinet odnowy biologicznej w domu. Istnieje wiele zabiegów odnowy biologicznej i nikomu nie zaszkodzi od czasu do czasu odpocząć i zrobić coś dla ciała i umysłu.

Parafínová vanička HomeLecznicza moc parafiny

Jednym z popularnych zabiegów są okłady parafinowe. Mogą być nakładane na dłonie lub stopy. Zasada polega na tym, że dłoń jest wielokrotnie umieszczana w stopionej parafinie, którą wcześniej ogrzewa się kąpielą parafinową. Następnie wkładamy ręce w jednorazowe plastikowe rękawiczki. Następnie owiń dłoń ręcznikiem frotte lub rękawiczkami i pozostaw parafinę na 20-30 minut. Okłady parafinowe pomagają przy artretyzmie, rozluźniają mięśnie, zwiększają elastyczność skóry czy poprawiają krążenie. 

Świece masujące na każdą okazję

Innym ciekawym produktem, który urozmaici domowe wellness są świece do masażu. Oprócz wspaniałego masażu, pachną też całym pomieszczeniem i tworzą idealną atmosferę. Świece do masażu zawierają wyłącznie wysokiej jakości naturalne składniki, takie jak olej kokosowy, aloes i wosk pszczeli.

Sada na baňkování Spophy

Bańki nawet dla laików

Ciekawym zabiegiem jest stawianie baniek. Wszystko czego potrzebujesz to zestaw baniek. To licząca setki lat chińska metoda, która ma korzystny wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy. Działa na zasadzie przyłożenia bańki do skóry. Następnie pod wpływem podciśnienia przyczepia się do skóry, poprawia się ukrwienie organizmu, rozluźniają się i regenerują mięśnie, stawy i narządy wewnętrzne. Istnieje kilka rodzajów baniek (szklane, silikonowe, plastikowe). Do domowych baniek najlepiej nadają się silikonowe. Ich największą zaletą jest niezniszczalność i łatwa obsługa.

Olejki do kąpieli dla relaksu i regeneracji

Gorąca kąpiel to najprzyjemniejsza rzecz po ciężkim dniu. Możesz urozmaicić go olejkami do kąpieli. Produkty te zawierają olejki eteryczne, które pozytywnie wpływają na umysł oraz wprowadzają w przyjemny stan relaksu i regeneracji. Sole mineralne pozytywnie wpłyną na problemy skórne, a także dadzą Ci poczucie, że naprawdę jesteś nad brzegiem Morza Martwego.

Kamienie lawowe do detoksykacji

Masaż kamieniami lawowymi jest szczególnie odpowiedni w miesiącach zimowych, ponieważ rozluźnia i rozgrzewa zesztywniałe ciało. Masaż kamieniami lawowymi pomaga odtruć organizm, zrelaksować się i zrównoważyć energię w organizmie.

Lávové kameny a přípravky do sauny

Coś do domowej sauny

Jeśli masz w domu saunę, z pewnością docenisz naturalne esencje saunowe, które korzystnie wpływają na układ odpornościowy i nerwowy. Ponadto działa również przeciwstresowo. Esencje do sauny mają również przyjemny zapach, taki jak pomarańcza, alpejskie zioła, kosodrzewina, zielone jabłko czy wiśnia.