Opinie o Nas

Łokieć golfisty i tenisisty

Łokieć tenisisty to częsty problem narządu ruchu, który w dzisiejszych czasach dotyka nie tylko czołowych sportowców, ale do gabinetów fizjoterapeutycznych z tym problemem zgłaszają się przede wszystkim osoby wykonujące siedzący tryb pracy. Łokieć tenisisty powstaje w wyniku przeciążenia mięśni przedramienia, co w konsekwencji powoduje ból w ich przyczepie w okolicy stawu łokciowego. Ból można zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować za pomocą Flossbandu, który poprzez stymulację receptorów skórnych wspomoże ukrwienie danego miejsca i zmniejszy ból.

Flossband na łokieć tenisisty

Jednym ze skutecznych rozwiązań na przepracowane mięśnie jest technika spray and stretch z użyciem sprayu chłodzącego. Kinezjotaping jest również często stosowany w celu złagodzenia problemów z łokciem tenisisty lub golfisty.

Tejpowanie na łokieć tenisisty

Innym wygodnym rozwiązaniem bólu może być noszenie ortezy podczas dowolnej aktywności, czy to w pracy, czy w domu. W szczególności możemy użyć opasek na łokieć tenisisty.

Opaska na łokieć

Nawet po starannym leczeniu danego obszaru nie powinniśmy zapominać o ćwiczeniach. Do ćwiczeń możesz użyć gumy treningowej lub flexbaru, które pomagają zwiększyć zakres ruchu.