Jak leczyć ostry ból w przedniej części piszczeli
W dzisiejszym artykule podsumujemy, jak radzić sobie z bólem w przedniej części piszczeli.
Ból w tym obszarze dotyka głównie biegaczy, zwłaszcza tych, którzy nie doceniają stopniowej adaptacji do dawek treningowych, ale oczywiście technika biegu, sposób stawiania stopy i obuwie również odgrywają rolę. Mięśnie, które są najbardziej narażone na przeciążenie to mięsień dźwigacz palców i m. mięsień piszczelowy przedni, w którym często znajdują się punkty spustowe. W późniejszych stadiach może wystąpić stan zapalny tkanek miękkich lub okostnej w tej okolicy.
W fazie ostrej można zastosować okład chłodzący, schładzając obszar w odstępach 5-10 minut, w ciągu pierwszych 48 godzin. Po ustąpieniu silnego bólu i ostrej fazy można rozpocząć aktywną fazę rehabilitacji.
Aplikację flossbandów możemy również stosować w połączeniu z technikami manualnymi, aby przyspieszyć procesy regeneracyjne w danym obszarze. Nakładamy Flossband na okolicę łydki i decydujemy, czy chcemy delikatnych technik manualnych, które pobudzą krążenie krwi. Stosując kinesiotaping wybieramy technikę korekcji przestrzennej, gdzie zależy nam głównie na odciążeniu obszaru przeciążonego.
Jak okleić taśmą przód piszczeli?
1. Odmierz tejp na długości bolesnego obszaru. Wytnij go na kształt litery I.
2. Następnie przykleimy w rozciągniętej pozycji, próbując przecisnąć końcówkę.
3. Tejp należy nakładać od środka, utrzymując minimalne naprężenie 10-15% na całej długości podudzia.
4. Przyklej końce luźno, bez naprężenia.
5. Wygładź.
Następnie należy włączyć aktywną część terapii, która przywróci kończynę dolną do stanu funkcjonalnego w kontekście całego tułowia.